Aktualnie dostępne formy wsparcia finansowego

Na pewno wielu z nas zastanawia się nad możliwościami uzyskania wsparcia finansowego na przetrwanie obecnej sytuacji. Po przeprowadzeniu kilkudziesięciu rozmów z naszymi partnerami w ramach grupy chcemy się podzielić się przydatnymi informacjami.

Poniżej znajduje się stale aktualizowana lista form wsparcia dostępnych dla zakładów optycznych:

ZWOLNIENIE ZE SKŁADEK ZUS

Działania wewnątrz Tarczy Antykryzysowej pozwalają na uzyskanie zwolnienia z obowiązku opłacania należności z tytułu składek za marzec – maj 2020 r.

Prosty wniosek może zostać wypełniony samodzielnie lub przez biuro księgowe obsługujące zakład optyczny. Czas rozpatrzenia wniosku może być różny w zależności od oddziału ZUS właściwego dla płatnika jednak w większości przypadków po spełnieniu warunków, należności są umarzane.

WIĘCEJ INFORMACJI

POŻYCZKA NA POKRYCIE BIEŻĄCYCH KOSZTÓW

Pożyczka oferowana przez PUP w wysokości do 5000zł, może być wykorzystywana na pokrycie bieżących kosztów naszego zakładu optycznego. W przypadku utrzymania zatrudnienia – jest ona umarzana.

Prosty wniosek o pożyczkę może zostać wypełniony samodzielne.

WIĘCEJ INFORMACJI

SUBWENCJA PFR

Subwencja jest częściowo zwrotną pomocą zapewnianą przez Państwowy Fundusz Rozwoju. Pozwala on na usyskanie do 36000zł pomocy na każdego pracownika w zależności od spadku przychodów.

Subwencja jest jedną z najbardziej atrakcyjnych, a jednocześnie najłatwiejszych do uzyskania form pomocy – wystarczy wypełnić wniosek zapewniany przez większość serwisów transakcyjnych banków.

WIĘCEJ INFORMACJI

WSPARCIE DO WYNAGRODZENIA PRACOWNIKÓW

Powiatowy Urząd Pracy przygotował wsparcie do wynagrodzenia pracowników oraz należnych składek na okres nawet trzech miesięcy.

WIĘCEJ INFORMACJI